Yükleniyor...

Veri Bilimi ve Siber Güvenlikte Artan Önemi [Big Data Analytics]

Veri Bilimi ve Siber Güvenlikte Artan Önemi [Big Data Analytics] Başlıkları

Veri Bilimi ve Siber Güvenlik – büyük veri analitiği nedir? Makine öğrenimi uygulamaları neden bu kadar önemli? InfoSec Uzmanlarının neden DS hakkında bilgi edinmesi gerekiyordu? Bir veri bilimi uzmanı olarak “veri robotları” hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? Veri bilimi ile makine öğrenimi arasındaki farklar? Veri bilimi avantajıyla siber güvenlik işleri nasıl çözülür?

DS, bilgi ve içgörü elde etmek için bilimsel teknikleri, yöntemleri, algoritmaları ve güvenlik uygulamalarını kullanan çok yönlü bir alandır.

İşletmeler, Makine Öğrenimi ve Büyük Veri Analitiği gibi DS araçlarının yardımıyla artık devasa veri kümelerinde gizlenmiş anlamlı içgörülere erişebilir.

DS’nin önemli ve kalıcı bir etki yaratmaya yardımcı olabileceği yer burasıdır.

En popüler kariyer yollarından ikisi olan DS ve siber güvenlik, bir çarpışma rotasında. Çok zeki, tecrübeli, üst düzey yöneticiler, DS’nin ve siber güvenliğin önemini veya karmaşıklıklarını tam olarak anlamazlar. “Siber güvenlik çözümleri alanında, güvenlik ürünleriyle birlikte makine öğrenimi, analitik ve DS terimlerini kullanmak için çılgın bir koşuşturma var. CERT Veri Bilimi ve Siber Güvenlik Sempozyumu, DS’deki ilerlemeleri vurguladı, devlet kullanım örneklerini gözden geçirdi ve ilgili araçları gösterdi. Siber Güvenlik için DS uygulandı. Günümüz dünyasında, sürekli artan miktarda veri ve giderek daha karmaşık hale gelen saldırıların saldırısına uğruyoruz. Program, öğrencilerin bilgilerini oluşturmak ve ağ güvenliği, kriptografi, DS ve büyük veri analitiği konusundaki uzmanlıklarını geliştirmek için tasarlanmıştır. • NACE Merkezi ve BHEF, geleceğin ekonomisinde önemli olabilecek iki beceri üzerine araştırma yürütmüştür: veri analitiği ve siber güvenlik becerileri. sürekli birbirine bağlı bir dünyada hızla büyüyen bir alan.Neden önemli olduğunu ve veri biliminin bununla ne ilgisi olduğunu öğrenin.Veri bilimi, makine öğrenimi ve yapay zeka gibi teknolojilerle birlikte sayısız güvenlik ürününde kendine yer bulmuştur. Veri bilimi ve siber güvenlik alanlarında önde gelen uzmanlar, -DS’nin sorunları ele almadaki rolüyle ilgili bir dizi konuyu tartışıyor.

Bilgi bölümü, çeşitli veri yönetimi, analitik ve karar destek teknikleri ve yaygın olarak benimsenen yöntemler arasındaki karşılıklı ilişkiyi gösterecektir. veri analitiği ve siber güvenlik vasıflı çalışanları işe almayı daha kolay bulabilir. Makine öğrenimi araçları çok sayıda uygulamada yaygın olarak kullanılsa da, siber güvenlikte ileri analitikte büyük patlama henüz gelmedi. Ve bununla başa çıkacak gelecekteki araçları görmek ilginç olacak. Parmaklar geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir